Check my list*

CLA

5. prosince 2009 v 19:13 | Corny
Četla jsem několikero diskuzí o hubnutí a zejména v jedné se několikrát opakovalo jakési CLA. Seznam mi potom vyhledal 5 odstavců infa.

Úvodem bylo řečeno, jestli chci zhubnout a zbavit se celulitidy. Ano. Cvičíte, jíte zdravě a výsledky nic moc? Ano. Byla jsem v pasti :) V zkratce vám popíšu, co to je a k čemu to je.

- Vyskytuje se hlavně v přírodních sýrech, mléce, masu (zejména v hovězím a jehněčím) a rostlinných olejích.
- Svým způsobem je dobré proti rakovině a vysokému cholesterolu.
- CLA , známá také jako konjugovaná kyselina linolová, je nenasycená mastná kyselina tělu vlastní.
- Brání ukládání tuků.

Ověřené výhody CLA:
tlumí růst tělesné tukové tkáně
zvyšuje rychlost metabolismu a tlumí její pokles zejména v noci (zvyšuje energetický výdej)
tlumí potřebu přijímat nadměrné množství energie (mírní pocity hladu)
zamezuje odbourávání svalové tkáně (katabolismus) v důsledku sníženého příjmu energie
antikarcinogenita (protirakovinový účinek)
snížení hladiny chlesterolu

Celý text ZDE

Smokey eyes

8. listopadu 2009 v 17:35 | Corny

NEKOPÍROVAT


Přináším můj návod na kouřové oči. Přes zimu většinou pleť zbledne, proto je fajn vyzkoušet něco new a zvýraznit si oči, aby se staly středem pozornosti, popřípadě pohledů, které ti věnuje tvůj vysněný kluk :)

1 MAKE-UP
Použij pěnový, nebo matující make-up na oblast pod očima (v místě, kde se dělají kruhy) a vnitřní část oka směrem k nosu. Poté si lehce napudruj víčka a řasy - stíny se nerozmazávají a řasenka se nedrolí, lépe drží. Zbytek make-upu nechávám na tobě :)

2 TEKUTÉ LINKY
Na vnitřní straně oka, kde začínají i řasy a postupuj směrem ven, jednoduchá a tenká linka pouze pro zvýraznění řas. Dbej na to, aby základová linka byla na obou očích stejná. Linku protáhni a její konec mírně "zvedni", aby směřoval nahoru, rozšíří to tvůj pohled. Další linka bude navazovat na první, jenom jí rozšiř u konce oka, aby oči vypadaly větší a zářivější.

3 STÍNY
Buď tmavě hnědé, nebo černé. Určitě stačí jeden ostín. Použij štěteček (stačí i obyčejný na kreslení) a začni na vnější straně oka. Tam použij nejvíc barvy a veď jí nahoru až ke kraji víčka. Až budeš s tmavostí spokojená, prstem rozetři stín směrem k vnitřní straně oka. Vytvoří se ti přirozená barva, postupně se zesvětlující.
4 LINKY NA SPODNÍM VÍČKU
Ty jsou zcela na vás a vaší fantaiii. Mě osobně sluší nejvíc nedotažená linka, která je i na fotce, samozřejmě lze použít téměř jakoukoliv. Já černou tužkou zvýraznim linii řas, roztírací houbičkou na kraji oka rozetšu směrem ke středu, aby opět tvořil přirozený zesvětlující se ostín. Poté si udělám linku z kraje směrem doprostřed, která končí cca v půlce spodních řas. Důležité je, aby se obě linky (horní a spodní) středly a tvořili tmavé pigmenty na kraji oka. Celkově to tomu dodá určitou spojitost a poslední jiskru glamour pohledu.
Doufám, že alsepoň k něčemu to bylo :)

Babské rady z vlastních zkušeností

1. srpna 2009 v 23:21 | Corny*
Nejdříve bych chtěla podotknout, že opět čtu Francouzky netloustnou od Mireille Guilianové. Celá kniha o gastronomii a navíc i o hubnutí. Co víc si přát? :) Ale chtěla jsem psát o něčem zcela jiném, i když je pouze o takovou malichernost, jako je moje osoba.
Některé z vás mě znají od mých úplných blogerských začátků (lépe řečeno těch různých pro-ana apod). A třeba, stejně jako já, zaznamenaly, že se dospívám. Ano. Když jsem pohlédla do zrcadla, naklánějící se nad umyvadlem, s pusou plnou pasty na zuby, koukal na mě obličej jaksi odlišný. Zkušenější. Nevím, třeba se jedná pouze o chvilkový zkrat, zahrnující povyrostnutí o 3 cm, nebo to, že mám přítele (kterého se mimo to snažím zbavit), koupi sandálků na 10 centimetrovém podpadku, či to, že se mi to konečně povedlo někam hnout, co se postavy týče. Kdykoliv narazím pohledem na svůj odraz, musím se usmát. Jsem spokojená se současností a těším se na budoucnost. Jenom ta přestava ve mě vyvolává lehký úsměv a šimrání u srdíčka. Váha se mnou stále soupeří, vsugerovala mi, že jsem tlustá puberťačka, že umím jenom hladovět a přejídat se. Nyní sugeruju já jí, že mi na ní nezáleží. Tělesná hmotnost se nepohnula ani o Ň, za to centimetry klesají a metr se kolem mě ovinuje čím dál tím kratší.
V čem je ten fígl? Holky, jako babskou radu vám můžu dát jedině to, že když se budete deptat, vaše tělo bude zdeptané. Navíc konferenční velikosti nejsou o váze, ale o centimetrech. Takže na ten zrádnej lidskej výmysl koukejte s nadhledem a schovejte ho někam, kde vás nebude trápit nutkání se na něj postavit 8x denně.
Další, kupte si tu knížku. Nic zajímavějšího (ovšem, kromě Stmívání) jsem nečetla. A navíc, naučíte se papkat správně :)


Takže, jak zní to přísloví?
Kdo je umírněn v jídle, je sám sobě lékařem.

Život po francouzsku

31. července 2009 v 18:31 | Corny píše z ELLE
Koupila jsem si ELLE. Možná jste už přišli na to, že jsem neskutečná milovnice Francie. A právě v tomto číslo je článek " Žijte jako Francouzska "

Přepíšu to vlastníma slovama, kdyby se mezi vámi našli příznivkyně :)

1 STYLOVÁ KAŽDÝ DEN
U Francouzek je známo, že milují módu. Nikdy jí nepotkáte neupravenou, v lesklých teplácích nebo barevně nesladěnou. Na druhou stranu nemá za pořebí utrácet neskutečné sumy za nenositelné oblečení. Její šatník je postaven na pár základních, lehce kombinovatelných kouscích.

2 PŘIMĚŘENĚ, PŘIMĚŘENĚ
Je známo, že Francouzky rádi a dobře jedí. Proč tedy netloustnou? Jejich hlavní zásadou je uměřenost. Nehladoví a nepřejídají se. Dopřávají si malá potěšení.

3 NA ZDRAVÍ
Francouzi si umějí užívat radsti každodeního života, i když je pracovní. Jednou z těchto radostí je bezpochyby víno, které pijí zásadně k jídlu. Pití na lačno a opíjení považují za výsadu chudých studentů a bezdomovců.
 
 

Reklama