Whatever*

Owl City - Fireflies

30. ledna 2010 v 12:02 | Corny
Tenhle song mě vždycky donutí se smát. Neskutečně veselá melodie a uplně magický klip tomu jen dodává :)

Enjoy!

Yves Rocher

31. prosince 2009 v 12:31 | Corny
26. prosince
Paříž tiše šumí městským ruchem. Dnešní den ale o mnoho klidněji. Mnohé dámy prochází kolem kosmetických poboček a zastavují se u známé bílo zelené značky, smutně se usmějí a jdou dál.

Zemřel totiž zakladatel přírodní kosmetiky Yves Rocher.

Když jsem to slyšela, bylo mi to nesmírně líto. Jeho kosmetiku naprosto zbožňuju, voňavý a lehký krém, který se vpije do pleti a nenechá na ní mastné fleky. Vděčnost pokožky za přírodní materiál. Příroda přírodě, je to tak?

"Bylo to v La Gacilly, v samém srdci Bretaně, kde se zrodila moje vášeň pro rostlinný svět. Vyrůstal jsem obklopen rozkvetlými poli, bažinami a lesy oblasti Brocéliande..."

Takto vypovídá o své vášni udělat něco nového. Jako malý objevil herbář, který jeho rodina po generace vedla a v tom našel, co léta hledat. Jeho koníček byl poměrně nový, loudal se po lesích a polích, kreslil si do malé knížečky nákresy květin, které poté překresloval.
Zkoušel vytvářen různé přírodní masti, hojivé, zklidňující... Chtěl dokázat, že ženám bude prospěšný.
V roce 1959 přichází s myšlenkou prodávat kosmetiku za přístupnou cenu všem. Jenže v těchto letech byla spíše hitem vyšších vrstev a francouzský trh byl nesmírně konzervativní a uzavřený, musel tedy najít jiný způsob, jak a co. Napadl ho tedy obchod na dálku a roku 1969 otevérá svůj první obchod.

Od té doby má jeho jméno čestný význam a každá třetí Francouzska používá jeho výrobky. U nás byl první obchod otevřen roku 91. Část prodejen má stejně jako jinde ve světě formu franšíz.

Loni utržila jeho firma přes 2 miliardy Euro. Nejvíce ve Francii, poté v Německu.

Buďme vděční, že nám svět dal někoho, jako je Ivys Rocher. Bez něj bychom v kosmetice nebyli tam, kde jsme. A jako žena vím, že odvedl skvělou práci, neboť je to znát nejen na pleti :-)

'Cauce you're everywhere to me...

6. června 2009 v 14:11 | Corny*
...and when I close my eyes is you I see...

Miluju je. Naprosto. Tu písničku. Jejich taby. Ty texty.

Naposledy jsem se takhle zamilovala do Simple Plan. Everywhere poslouchám už druhej den. Pořád při ní myslím na něj a přísahám bohu, že jsou ty slogany propojený s mejma myšlenkama.

Včera jsem koukala asi ve 2 rána na Movie Awards na MTV a měla jsem sto chutí jít číst Novej Měsíc, ale nějak mi spadly víčka dřív, než jsem dolezla do postele. Taky jsem sledovala Kill Bill, ale nějak mě to nebavilo.

S ním jsem si nepsala. Jídlo mi nechutná. Piju jenom vodu. Nic mě nebaví. Teďka snad pojedu s tatínkem do posilovny, tak tam vyběhám svůj vztek aspoň.. Třikrát hurá.

Potřebuju odklepat všechny ty špeky. A vim, že to dokážu. Teďka opravdu jim jak brabec. Ne kuli tomu, že chci bejt troctně hubená, ale protože mi to prostě nechutná. Takže tak :)

Držte mi palečky stejně jako držim já vám :)


 
 

Reklama